Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Magic Wood to jeden z najlepszych rejonów boulderowych w Europie. Daje możliwość wspinania przez większą część roku, choć wiadomym jest, że wszystko zależy od aktualnych warunków pogodowych w tej części Szwajcarii (Gryzonia).

Magiczny las oferuje problemy boulderowe o szerokim spektrum trudności. Z propozycji jakie oferuje Magic będzie zadowolony początkujący boulderowiec, jak i wytrawny i zaprawiony w bojach łojant. Każdy, kto raz odwiedził Magiki, to chętnie tam wraca. Ja również należę do tych osób.

Śmiało mogę stwierdzić, że podczas pierwszego tripu do Magic Wood, który odbył się w 2010 roku, wiele się nauczyłem. Haczenie palców i pięt, czy praca całym ciałem, aby utrzymać chwyt to tylko namiastka nowych umiejętności.

Silne palce to element, który bez wątpienia przyda się podczas wizyty w dolinie Avers. Ich siłę można poćwiczyć na Wiedźmie, która wisi na campie (podczas deszczowych dni), zrobić jakieś zawody ze znajomymi lub najzwyklej w świecie się na niej rozgrzać przed wspinaniem (oczywiście zaczynajac od największych chwytów)!

Witchholds w Magic Wood

Witchholds w Magic Wood

A teraz kilka przydatnych informacji:

  1. Dojazd: najwygodniejszym środkiem transportu, którym możemy dostać się do Magic Wood jest oczywiście samochód. Kierujemy się na miejscowości Avers-Juf/Ferrera z głównej drogi nr 13. Po przejechaniu ok. 2km, po prawej stronie pojawi się parking/camp.
  2. Zakwaterowanie – tani i bardzo sympatyczny camp: bodhi camping
  3. Jedzenie: na zakupy warto wybrać się do miejscowości Thusis, gdzie znajdziemy takie sklepy jak: Aldi, Migros, Coop czy Lidl.
  4. Warto zobaczyć: nie samym wspinaniem człowiek żyje… Trzeba kiedyś zrobić resta i w takie dni warto zobaczyć tamę nad Lago di Lei oraz odwiedzić Juf (miejscowość na końcu doliny).
  5. Pogoda: najbardziej sprawdza się pogoda na srf.ch

 

Łukasz